מן העיתונות

//כניסה/עיתונות/הבריאות/3    טָאי צִ'י צ'וּאָן      צִ'י קוֹנג חמש החיות      מרפאה לדיקור סיני      צור קשר      מן העיתונות   
  Contact Us     Pусский  

מן העיתונות
תוכן הבריאות כאמנות לחימה – ראיון מקיף עורך "חרב לעט" מראיין את חיים בנדר לצלול על היבשה – על טאי צ'י וצלילה תנועה סינית רכה – משחק חמש החיות הכל בדקירת מחט – על רפואה סינית Number One Native Son

הבריאות
כאמנות לחימה
מבוא פרופ' מחטים וחרבות טיפוס הגרנולה סליחה שקיללת אותי רומן עם צאצאית לשושלת הקיסרית החרב הנושמת בחזרה למערב לנעוץ מחט עם אנרגיה

כמה עובדות על טיפוס הגרנולה

אישה אחת שהייתה חולה באפילפסיה במשך עשרים שנה הגיעה לבנדר, אחרי טיפולים רבים שלא נחלו הצלחה. האישה התחננה לרופאה שטיפלה בה שתרשה לה לעשן סיגריה אחת ביום, ואילו זאת סירבה בתקיפות. כשחזרה על הבקשה בפני בנדר, הרשה לה ברוב נדיבותו אפילו חמש סיגריות ביום. "היא חזרה אלי כעבור שבוע, עליזה ועם לחיים אדומות", אומר בנדר. "כעבור חצי שנה של טיפולים נעלמו ההתקפות החזקות שלה, ואילו ההתקפות המשניות, החלשות יותר, נעשו ניתנות לשליטה. פירוש הדבר היה שיפור גדול במצבה". האישה נהנתה לעשן, והתמלאה חיים. אלא שעם שום דבר אסור להגזים. "אילו היא הייתה מעשנת חפיסה שלמה ביום אז המצב היה שונה", אומר בנדר. "אני בעד לתת לגוף את מה שהוא מסוגל לטפל בו".

בנדר מאמין שאחד העקרונות הבריאותיים החשובים ביותר הוא לא למנוע מעצמנו את החיים על מה שהם מציעים לנו, אלא לחזק את מערכות הגוף לדרגה הגבוהה ביותר כדי שתהיינה מסוגלות לטפל בכל דבר שאנו צורכים. קאו טינג שיין מורהו הטייוואני המופלא, צעיר בן 99, עדיין נוהג לשתות בכל יום שני בקבוקים של יין סורגום סיני שמכילים 57% אלכוהול!

בנדר כיבד אותי שמינית של כוסית מנוזל הלבן שקוף הזה (שלא ניתן לקנות אותו בשום מקום אלא רק לקבל מתנה, אם התמזל מזלך ויש לך הקשרים הנכונים עם חכמים סינים ישישים). מכת האלכוהול עילפה את החיך שלי כמעט עוד לפני שטעמתי. אגב, קאו טינג שיין גם מחבב מאוד את העישון, ובביקורו האחרון הביא לו בנדר מתנה נרגילה. אבל אנא מכם, אם אינכם אמני לחימה קשישים ומנוסים, אל תנסו זאת בבית! אלכוהול וסיגריות רחוקים מלהיות תרופות המבטיחות בריאות ואריכות ימים. המקרה של קאו טינג שיין רק מדגים שאחרי שנים כה ארוכות של אימונים גופניים ורוחניים, התפתחו המערכות הגופניות שלו לדרגה כל כך גבוהה של חוסן, עד שאפילו בגיל 99 הן מסוגלות לפרק את כמויות הרעלים האדירות שהישיש צורך.

"קיים טיפוס הגרנולה, שאוכל תפוח כי יש בו כך וכך ויטמינים", אומר בנדר. "אני מאמין שלא צריך לחיות לפי דפוסים. תרגילי חמש החיות מחזקים את מערכת העיכול כך שתוכל לפרק רעלים, ולהפיק את החומרים המזינים. אתה צריך להקשיב לעצמך ולאכול הכול (אם כי במידה). אכול תמיד את מה שטעים לך, כי זהו המדד הבדוק שזה מה שהגוף צריך. אם מתחשק לך לאכול פרוסת עוגה, אז תאכל אותה כי הגוף שלך כנראה צריך את הסוכר, גם אם הרופא טוען שזה לא בריא. אבל במקביל תעבוד על חיזוק מערכות הגוף כדי שיוכלו לטפל בעוגה הזאת. אגב, אני ואליין מאמינים שאם אדם טוען שלא כואב לו שום דבר, שהוא בריא ולא חסר לו כלום, זו דרגה מסוימת של בוסר. כי אדם צריך להיות כל הזמן בתהליך של להפוך לחסין ושליו יותר".

 

 

לדף הקודם לראש הדף goes to the english home page גירסת pdf לדף הבא

עצות קטנות לחיים זורמים

אומנות לחימה רכה היא לא רק סידרת תרגילים, אלה אורח חיים. במסגרת עבודתו לתואר פרופסור חקר בנדר את התאמת תורות הלחימה לחיים במערב. להלן כמה עצות אישיות לחיים בריאים ללא הפעלת כוח והתנגדות:

במטבח - שקע לחלוטין במה שאתה מבשל. אם יצא לך מוצלח, זה לעולם לא יצא בדיוק כך שוב, כי זוהי חוויה חד-פעמית. תיהנה מזה!

שטוף את הכלים - ביפן אומרים שלנקות את הרצפה זה לנקות את הנשמה.

פירות וירקות - עדיף לאכול אותם בעונתם. כך הם טעימים יותר, מזינים יותר, והם גם מה שנחוץ לגוף באותו זמן.

דיאטה - אכול רק כשאתה רעב, ורק כאשר מה שאתה אוכל טעים לך, כי הגוף יודע מה טוב עבורו. אין לאכול בין הארוחות. בארוחה מומלץ למלא את הבטן כדי 80%, כי כאשר הבטן מלאה לחלוטין, אז קשה לה לעכל ("אבל אם בעלך אוהב אותך, אז הוא יאהב אותך גם כשאת שמנה, ואם הוא לא אוהב אותך, אז גם דיאטה לא תעזור", מוסיפה אליין).

יופי - כל אדם יפה כשהוא בריא ושמח. אם את רוצה להיות אישה יפה תשמחי! כנ"ל לגבי גברים.

קפה/סיגריות/אלכוהול וכו' - אם נהנים אז אפשר להשתמש במידה. אין צורך להפסיק רק בגלל שרופא מסוים אמר. אבל צריכים להיות קשובים מה זה עושה לגוף, ולהפחית אם חשים בנזק.

חולצת בטן - לא בריאה! חושפת את הכליות לרוח ("אבל אופנתית", מוסיפה אליין").

פירסינג בפופיק - מזיק! מנקב את מקום החיבור לאנרגיית החיים הראשונית.

נכנסת לדיכאון? - הקפד על יציבה נכונה, ושמור על המצח, סנטר וטבור בקו אחד. זה עוזר!

הריון - לעשות פעילות גופנית ומסאז' עצמי, אבל מתוך הקשבה לגוף. לא צריך לשאול את הרופא אזה תרגיל אפשר לעשות. במקום זאת - שאלי את הגוף שלך!

בנהיגה - להחזיק את העניים פקוחות לא חזק, מצלמות אבל לא ננעלות על כלום. תאונות קרות בגלל גורם ההפתעה, אבל באופן כללי ניתן לחוש מה קורה מסביבך.

עשית עברת תנועה? - כשהשוטר מתקרב, אל תנסה להתווכח איתו וגם לא לתרץ, אלה התנצל בנימוס. הוא בהחלט עשוי לוותר לך.

ריב עם בת/בן הזוג - חכם סיני אמר שזה כמו שתי ביצים שמתנגשות באוויר, ולא נשאר מהן כלום. עדיף לסגת אחורה.


©  מרכז חְוָוא טוֹ. כל הזכויות שמורות.