מרפאה לדיקור סיני

//כניסה/מרפאה/שמונת אריגי המשי    טָאי צִ'י צ'וּאָן      צִ'י קוֹנג חמש החיות      מרפאה לדיקור סיני      צור קשר      מן העיתונות   

מרפאה לדיקור סיני
מבוא השושלת הנפש, התנועה ושמחת החיים בהתמודדות במחלות צ'י קונג שמונת אריגי הברוקד תעודות מן העיתונות סניפים וזמניםשמונת אריגי הבְּרוֹקָד - Pa Tuan Jin

מאת חיים בנדר

"שמונת אריגי הברוקד" (ברוקד היא רקמה בחוטי זהב) או "שמונת אריגי המשי" היא סידרת תנועות השייכת לעולם הצִ'י קוֹנְג. המטרה של תרגילי צ'י קונג בכלל ושל סידרה זו בפרט, היא לשפר את הזרימה בגוף ולאזן בכך את המצב הגופני והנפשי. התנועות מתבצעות בעדינות וברכּות, מתוך מודעות. לכל תנועה בסידרה יש השפעה על מערכות הגוף (שם המערכת הרלוונטית מופיע מתחת לתרשימים בסוגריים). חלק ניכר מהתנועות בסידרה משפיעות על ה"מחמם המשולש", המערכת, שעל פי התפיסה הסינית, קשורה לשמירה וויסות חום הגוף. מומלץ לתרגל סידרה זו בצורה סדירה בכל יום.

כל אחד מ"האריגים" של הסידרה מורכב מתנועת כיווץ (טִי) ומתנועת הרפיה (פָאנְג) של הבטן התחתונה. בתנועת הטִי מתבצעת הכנסה של נקודת הדָאן טְיֵין (הממוקמת ארבע אצבעות מתחת לטבור) ובתנועת הפָאנְג מתרחש שחרור והוצאה שלה. תנועות הטִי והפָאנְג מהוות את הכוח המניע את הגוף במהלך הסידרה. כִּכלל, בתנועת הטִי, הצִ'י נמצא בעמוד השדרה ובתנועת הפָאנְג הוא שוקע אל נקודת הדָאן טְיֵין.

להסבר מלא של הסדרה כולל תרשימים (נפתח כמסמך )

 

 

ההסברים והאיורים הם להמחשה בלבד, מומלץ ללמוד את הסדרה עם הדרכה ולא להסתמך על הכתוב בלבד. מי שבוחר לתרגל סדרה זו ללא הדרכה, עושה זאת על אחריותו בלבד.

 

 

לראש הדף goes to the english home page ההסבר בפורמט pdf, להדפסה

 
תנועות מתוך הסדרה,להסבר המלא
(נפתח כמסמך )


©  מרכז חְוָוא טוֹ. כל הזכויות שמורות.