טָאי צִ'י צ'וּאָן

//כניסה/טאי צ'י    טָאי צִ'י צ'וּאָן      צִ'י קוֹנג חמש החיות      מרפאה לדיקור סיני      צור קשר      מן העיתונות   
  Contact Us     Pусский  

טָאי צִ'י צ'וּאָן
מבוא השושלת איך לומדים טאי צ'י ? סדנאות גלריית טאי צ'י כללית גלריית טאי צ'י
מקל סבא
סרטונים עוד על טאי צ'י סניפים וזמניםמבוא לטָאי צִ'י צ'וּאָן

טָאי צִ'י צ'וּאָן היא אומנות לחימה סינית (קונג פו) פנימית. לאומנות תנועה זו שני פנים השזורים זה בזה, ללמוד להיות יותר מאוזנים ובריאים וללמוד להלחם. כדי להגיע לכך אנו לומדים לנוע בהתאם למבנה של הגוף, בצורה משוחררת המגבירה את הזרימה בגוף.

חיים בנדר הקים את הסניף הישראלי של מרכז חְוָוא טוֹ בשנת 1996, לאחר ששב מ- 17 שנות לימודיי טאי צ'י ורפואה סינית בטָאיוָואן. במהלך לימודיו אצל קְאוֹ טִינְג שְיֵין (Kou Ting Hsien) צורף חיים לשושלת שייסד חְוָוא טוֹ, שהיה רופא הקיסר הסיני במאה השנייה לספירה. מעבר לידע ברפואה סינית עובר בשושלת ידע באומנות הלחימה טאי צ'י צ'ואן ובתנועה הבריאותית (צִ'י קוֹנְג) משחק חמש החיות. חיים הוא המערבי היחיד שצורף לשושלת זו.

הטאי צ'י, כפי שאנו לומדים אותו, עוסק תחילה ביכולת שלנו להניע את הגוף אחרת – באופן קל, עדין וזורם יותר. עקרונות התנועה של הטאי צ'י מציבים בפנינו אתגר רציני. כדיי להיענות לו יש צורך בתרגול רב, תוך חידוד ופיתוח הריכוז והמודעות שלנו לגוף. רק לאחר שנים של לימוד נרכשת היכולת להלחם תוך יישום עקרונות התנועה והתגובה של הטאי צ'י. בשנים הראשונות ללימודיי הטאי צ'י במרכז חווא טו אנו נעזרים בשני כלים עיקריים: תבנית תנועה ותרגילי זוגות. בעזרת כלים אלו אנו מתחילם לשנות את האופן שבו אנו נעים ומגיבים. בכך אנו רוכשים שליטה מסוג חדש.

על פי תפיסתנו, לא להיות חולה זו רמה בוסרית של בריאות. מבחינה זו, השאיפה לשפר את בריאותנו היא דבר שתמיד יכול להמשיך ולהתפתח. עם ההתקדמות בטאי צ'י אנו יכולים ליישם את עקרונותיו בהתמודדויות היומיומיות, תוך מימושו כדרך חיים.

 

 

 

מתוך הגלריה

Wang Ji Ji tai chi kane
Wang Ji Ji tai chi kane

practicing tai chi in taipei

Pushing Hands
Pushing Hands

©  מרכז חְוָוא טוֹ. כל הזכויות שמורות.